Cezmi

CEZMİ - Namık Kemal. KİTABIN KONUSU : Adil Giray'ın İran ile Osmanlı arasında yapılan savaştan sonra esir düşüp, orada Perihan, Şehriyar ve Cezmi ile olan ilişkilerini anlatmaktadır.

Responsive image
YAZAR
Namık Kemal
DOSYA BOYUTU
5,17 MB
YAYIN TARIHI
2010
DIL
Türkçe
ISBN
9786055768362

Bir Cezmi kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Cezmi kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Namık Kemal tarafından yazılmıştır.


Türk Edebiyatı'nın ilk tarihi romanı olma özelliği taşıyan Cezmi, 1880'de ilk kez basılmıştır. Kitap iki cilt olarak düşünülse de ikinci cildi yazılmamıştır.Kitapta, II. Selim döneminde İranlılarla yapılan savaşta yer alan vatansever asker Cezmi'nin başından geçen olaylar anlatılmaktadır. Cezmi yiğit bir sipahi olduğu kadar, aynı zamanda bilgin bir şairdir. Ciritte, atlı sporda ustadır. Namık Kemal Cezmi'yi genç, cesur, vatanını ve milletini her şeyden çok seven bir karakter olarak öne çıkarırken, topluma "herkes vatanı için elinden gelen her şeyi yapmalı, hatta canını bile seve seve vermeli" mesajı vermek ister.İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 232Baskı Yılı: 2015e-Kitap: Sayfa Sayısı: 209Baskı Yılı: 2010Dili: TürkçeYayınevi: Sis Yayıncılık 


Cezmi Ersöz'ün Şehirden Bir Çocuk Sevdin Yine'sindeki şiirleri bir sonuç durumunun şiirdir bir başlangıç durumunun değil." Açıkla Bana Bu Işığı (Cezmi Ersöz, 2005).