Şevket Baba

Nüfus kaydında "Kastamonu'nun Çatalzeytin-Samancı Köyünden Şevket Demirci" diye yazıyor. Sevmeyi bilen ve yürekten sevmeyi öğreten bir sevgi muallimiydi Şevket Baba.

Responsive image
YAZAR
Mustafa Özdamar
DOSYA BOYUTU
8,15 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9789758225736

PDF formatında Şevket Baba. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Şevket Baba kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Hatırası cihana bedel anların ve anıların albümü olan bu kitab, Şevket Baba'nın Merdan-ı Hüda'dan olduğuna tanıklık eden Gönül Yolu dervişlerinin eseridir. Bu bir amel-i salih defteridir ve amel-i salih, insanın, hayatın hem bu yakasında hem öte yakasında en yakın arkadaşıdır. Örnek bir işadamı olan Şevket Baba'nın hasenat dosyası o kadar kabarık ki, bizim derleyip toparlamaya çalıştığımız bilgi ve belgeler aysbergin görünen yüzü, görünmeyen tarafını Allah biliyor. O sebeple "hem malum hem mechul" diye nitelemişler sevenleri onu vaktiyle. Gönül adamlığı iş adamlığına baskın bir insan Şevket Baba! Ölmeden önce ölme diriliği içerisinde gece gündüz dolu dolu yaşayan bir insan Şevket Baba!. Şevket Baba eşittir (=) insan!.. İşte insan bu! İşte müslim bu!. İşte mümin bu!.. İşte muvahhid bu!.. Ya Selam!.. (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 560Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Kırk Kandil Yayınları 


56 TL. Örnek bir işadamı olan Şevket Baba'nın hasenat dosyası o kadar kabarık ki, bizim derleyip toparlamaya çalıştığımız bilgi ve belgeler aysbergin görünen yüzü, görünmeyen tarafını Allah biliyor.